Bağımsızlık ile İlgili Kompozisyon

BİR BAĞIMSIZLIK SEVDASI

Asırlardan beri hür yaşamış bir milletin evladı olmaktan büyük bir gurur duyuyorum. Atalarım gibi bağımsızlığı ve adaleti savunuyor, bu duygularımı her fırsatta dile getiriyorum. Türklük onur ve haysiyetini büyük bir şerefle taşıyor, atalarıma layık olabilmek için olanca gücümle durmadan çalışıyorum.

Özümde var olan adalet ve insan sevgisini yitirmeden yoluma devam ediyorum. Çünkü ben bu ülkenin bağımsızlığı için canını ve malını gözünü kırpmadan feda etmiş ecdadımın nesliyim. Çünkü ben vatan toprağının kutsallığını iyi bilen şerefli Türk milletinin bir ferdiyim. Ve ben, hiçbir gücün asla güç yetiremeyeceği, varlığımızın sebebi bir Allah inancına sahibim.

Vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un dediği gibi "Cânı, cânânı, bütün varımı alsın da Huda, Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüdâ” diye haykıracak kadar vatanımı gönülden seviyor, bağımsızlığımızın sembolü olan İstiklal Marşı’mızı yürekten söylüyorum. Ay yıldızlı bayrağımın karşısında saygıyla duruyor, bu vatanı bizlere emanet eden ve bu uğurda kendi gücü ve bilgisi dahilinde mücadele veren insanlarımızı şükranla anıyorum. Birkan Soylu

Kaynak:www.ataturkdevrimleri.com

Etiketler : Bağımsızlık

Sosyal Paylaşım :

İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar

Yorum Ekle

Yandex.Metrica
0,0313