Site İçi Arama Rehberi (Önemli)

Site İçi Arama Rehberi (Önemli)

Site İçi Arama Rehberi (Önemli)

egitimzili.com Site İçi Arama Rehberi

Sitemiz içinde yapacağınız aramadan(Sağ En Üst Köşede) en verimli şekilde yararlanmak için aşağıdaki kurallara dikkat etmeniz gerekmektedir:

1. Arama yaparken noktadan sonra kesinlikle bir boşluk bırakılmalıdır,
Örnek: 4. Sınıf Türkçe 1. Dönem 1. Yazılı
2. Arama yaparken arama yapılacak sınıf ve ders ismi belirtilmelidir,
Örnek: 1. Sınıf Türkçe E sesi gibi, özellikle seslerle ilgili aramalarda mutlaka 1. Sınıf Türkçe E Sesi vb. şeklinde yazılmalıdır. Sadece E sesi şeklinde bir arama o sesle ilgili tüm dokümanların gelmesini sağlamaz.

3. Site içi arama yaparken, çalışma kâğıdı, çalışma yaprağı, ev ödevi, etkinlik vb. şeklinde bir arama yapmayınız. Siz çalışma kâğıdı şeklinde arama yaptırdığınız takdirde kısıtlı arama verilerine ulaşırsınız. (Sizin çalışma kâğıdı şeklinde aradığını çalışmayı biz belki çalışma yaprağı, çalışma etkinliği, alıştırmaları vb. yüklemiş olabiliriz. Site içi aramayı google araması gibi düşünmeyiniz.) Aramaları şu şekilde yaparsak ilgili konuyla alakalı tüm dokümanlar ekrana gelecektir.

Örnek Arama Şekilleri:

*1. Sınıf Türkçe A Sesi yazdığımızda A Sesi ile ilgili tüm çalışmalar,

*2. Sınıf Matematik Toplama şeklinde yazdığınızda toplama ile ilgili tüm çalışmalar, (Problemler, alıştırmalar, etkinlikler, çalışma kâğıtları vb.) hepsi sıralanacaktır.

*3. Siteden indireceğiniz çalışmalarımın hazırlanan biçimde görüntülenebilmesi için kullanılan yazı fontlarının mutlaka bilgisayarınızda yüklü olması gerekir. İndirğiniz slaytlar düzgün görüntülenmiyorsa o font bilgisayarınızda yüklü olmadğını gösterir. Sitemizde yüklü olon Hikmet SIRMA slyatları (sunuları) için ALFABET98 Yazı fontu, Nurhan UZ Slaytları için de el yazısı fontlarının bilgisayarlarını yükleyiniz. Yazı fontlarını indirmek için TIKLAYINIZ

Sosyal Paylaşım :

İlginizi Çekebilecek Diğer Başlıklar

Yorum Ekle

Yandex.Metrica
0,0441