Liste/Izgara

Din Kültürü (Lise) Sunuları

12. Sınıf Din Kültürü İslam Ve Bilim Ünitesi Sunusu - I

1. ÜNİTE - 12. Sınıf 12.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (DKAB) Dersi; İslam Ve Bilim Ünitesi; Din ve Bilim İlişkisi, İslam Medeniyetinde Bilim ve Düşüncenin Gelişimi, İslam Medeniyetinde Öne Çıkan devamı »

12. Sınıf Din Kültürü İslam Ve Bilim Ünitesi Sunusu - II

1. ÜNİTE - 12. Sınıf 12.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (DKAB) Dersi; İslam Ve Bilim Ünitesi; Din ve Bilim İlişkisi, İslam Medeniyetinde Bilim ve Düşüncenin Gelişimi, İslam Medeniyetinde Öne Çıkan devamı »

12. Sınıf Din Kültürü Hint Ve Çin Dinleri Ünitesi Sunusu

5. ÜNİTE - 12.Sınıf 12. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (DKAB) Dersi;; Hint Ve Çin Dinleri Ünitesi; Hinduizm, Budizm, Konfüçyanizm, Taoizm, Konusu, İle İlgili Özet Konu Anlatımı, Ders Notu, Sunu, devamı »

12. Sınıf Din Kültürü Güncel Dini Meseleler Ünitesi Sunusu

4. ÜNİTE - 12.Sınıf 12. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (DKAB) Dersi; Güncel Dini Meseleler Ünitesi; Dinî Meselelerin Çözümünde Temel İlke ve Yöntemler, İktisadi Hayatla İlgili Meseleler, Sağlık devamı »

12. Sınıf Din Kültürü İslam Düşüncesinde Tasavvufi Yorumlar Ünitesi Sunusu

3. ÜNİTE - 12. Sınıf 12.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (DKAB)Dersi; İslam Düşüncesinde Tasavvufi Yorumlar Ünitesi; Tasavvufi Düşüncenin Oluşumu, Tasavvufi Düşüncenin Ahlaki Boyutu, Kültürümüzde devamı »

12. Sınıf Din Kültürü Anadolu’da İslam Ünitesi Sunusu

2. ÜNİTE - 12. Sınıf 12.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (DKAB) Dersi; Anadolu’da İslam Ünitesi; Türklerin Müslüman Olmaları, Milletimizin İslam Anlayışının Oluşmasında Etkili Olan Bazı devamı »

12. Sınıf Din Kültürü İslam Düşüncesinde Tasavvufi Yorumlar Ünitesi Sunusu

3. ÜNİTE - 12. Sınıf 12.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (DKAB) Dersi; İslam Düşüncesinde Tasavvufi Yorumlar Ünitesi; Tasavvufi Düşüncenin Oluşumu, Tasavvufi Düşüncenin Ahlaki Boyutu, Kültürümüzde devamı »

11. Sınıf Din Kültürü Dünya ve Ahiret Ünitesi Sunusu

1. ÜNİTE - 11. Sınıf 11.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (DKAB) Dersi; Dünya ve Ahiret Ünitesi; Varoluşun Ve Hayatın Anlamı, Ahiret Alemi, Ahirete Uğurlama, Kur’an’dan mesajlar: bakara suresi devamı »

11. Sınıf Din Kültürü Kur’an’a göre Hz. Muhammed Ünitesi Sunusu

2. ÜNİTE - 11. Sınıf 11.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (DKAB) Dersi; Kur’an’a Göre Hz. Muhammed Ünitesi; Hz. Muhammed’in Şahsiyeti, Hz. Muhammed’in Peygamberlik Yönü, Hz. Muhammed’e Bağlılık Ve devamı »

11. Sınıf Din Kültürü Kur’an’da Bazı Kavramlar Ünitesi Sunusu

3. ÜNİTE - 11. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi; Kur’an’da Bazı Kavramlar Ünitesi; İslam’ın Aydınlık Yolu: Hidayet, Allah’ı Görüyormuşçasına Yaşamak: İhsan, Allah İçin Samimiyet: İhlas, devamı »

11. Sınıf Din Kültürü İnançla İlgili Meseleler Ünitesi Sunusu

4. ÜNİTE - 11. Sınıf 11.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (DKAB) Dersi, İnançla İlgili Meseleler Ünitesi; İnançla İlgılı Felsefı Yaklaşımlar, Yenı Dinî Hareketler, Kur’an’dan mesajlar: en’âm suresı devamı »

11. Sınıf Din Kültürü Yahudilik ve Hristiyanlık Ünitesi Sunusu

5. ÜNİTE - 11. Sınıf 11.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (DKAB) Dersi; Yahudilik ve Hristiyanlık Ünitesi; Konusu, İle İlgili Özet Konu Anlatımı, Ders Notu, Sunu, Slayt, Sunusu, Slaytı, Sunuları, devamı »

9. Sınıf Din Kültürü Gönül Coğrafyamız Ünitesi Sunusu

5. ÜNİTE - 9. Sınıf 9.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (DKAB) Dersi: Gönül Coğrafyamız Ünitesi; İslam Medeniyeti ve Özellikleri, İslam Medeniyetinin Farklı Coğrafyalardaki İzleri, Hicaz bölgesi, devamı »

9. Sınıf Din Kültürü Gençlik ve Değerler Ünitesi Sunusu

4. ÜNİTE - 9. Sınıf 9.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (DKAB) Dersi: Gençlik ve Değerler Ünitesi; Değerler ve Değerlerin Kaynağı, Gençlerin Kişilik Gelişiminde Değerlerin Yeri ve Önemi, Temel devamı »

9. Sınıf Din Kültürü İslam ve İbadet Ünitesi Sunusu

3. ÜNİTE - 9. Sınıf 9.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (DKAB) Dersi: İslam ve İbadet Ünitesi; İslam’da İbadet ve Kapsamı, İslam’da İbadetin Amacı ve Önemi, İslam’da İbadet Yükümlülüğü, İslam’da devamı »

9. Sınıf Din Kültürü Din ve İslam Ünitesi Sunusu

2. ÜNİTE - 9. Sınıf 9.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (DKAB) Dersi: Din Ve İslam Ünitesi; Dinin Tanımı ve Kaynağı, İnsanın Doğası ve Din, İman ve İslam İlişkisi, İslam İnanç Esaslarının devamı »

9. Sınıf Din Kültürü Bilgi ve İnanç Ünitesi Sunusu

1. ÜNİTE - 9. Sınıf 9.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (DKAB) Dersi: Bilgi ve İnanç Ünitesi; İslam’ da Bilginin (Bilgi) Kaynakları, İslam İnancında İmanın Mahiyeti, Kur’an’ dan Mesajlar: İsra devamı »

4. Ünite: İslam Düşüncesinde Yorumlar Sunusu

11. Sınıf Din Kültürü 4. Ünite: İslam Düşüncesinde Yorumlar Sunusu devamı »

10. Sınıf Din Kültürü İslam Düşüncesinde İtikadı, Siyasi Ve Fıkhi Yorumlar Ünitesi Sunusu

5. ÜNİTE - 10. Sınıf 10.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (DKAB) Dersi: Ahlaki Tutum Ve Davranışlar Ünitesi; Dinî Yorum Farklılıklarının Sebepleri, Dinî Yorumlarla İlgili Bazı Kavramlar, İslam devamı »

10. Sınıf Din Kültürü Ahlaki Tutum Ve Davranışlar Ünitesi Sunusu

4. ÜNİTE - 10. Sınıf 10.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (DKAB) Dersi: Ahlaki Tutum Ve Davranışlar Ünitesi; slam Ahlakının Konusu ve Gayesi, İslam Ahlakının Kaynakları, Ahlak ile Terbiye Arasındaki devamı »

Yandex.Metrica
0,0868